12 ترفند عالی در اپلیکیشن واتساپ در سال 2024

12 ترفند عالی در اپلیکیشن واتساپ در سال 2024

 

واتساپ یک اپلیکشن پیام رسان ساده است، اما چیزهای بیشتری در زیر پوست آن وجود دارد. ترفندهای جالب زیادی برای یادگیری در واتساپ وجود دارد. از ویژگی های پیام رسانی مخفی گرفته تا راه های راحت برای سفارشی سازی تجربه تان به طوری که برای شما بهتر به نظر برسد و کارایی بیشتری داشته باشد. ما امروز در سایت اپ ناب درباره 12 نکته و ترفند عالی همچنین کاملاً رایگان برای لذت بردن بیشتر از واتساپ برایتان توضیح خواهیم داد.

آموزش 12 ترفند و نکته مهم در اپلیکیشن واتساپ در سال 2024

 

12 ترفند عالی در اپلیکیشن واتساپ در سال 2024

 

1- پاسخ دادن به یک پیام خاص در واتساپ

ممکن است تعجب کنید که چگونه در واتس اپ لایک کنید – زدن یک دکمه و نشان دادن اینکه پیامی را دوست دارید یک ویژگی رایج در سایر برنامه های شبکه های اجتماعی است. در واتس اپ نمی توانید این کار را انجام دهید اما به جای آن می توانید به راحتی به یک پیام خاص پاسخ دهید. این کار به نوعی مانند نشان دادن این است که شما یک پیام خاص را “دوست دارید”.

برای پاسخ دادن به یک پیام خاص به طوری که به عنوان یک نقل قول در پاسخ شما نمایش داده شود، پیام را طولانی فشار دهید و روی پاسخ Reply ضربه بزنید.

 

2- پین کردن یک چت در بالای صفحه

اگر اغلب به کسیانی پیام می دهید که برای شما مهم ترین افراد هستند، می‌توانید چت آن ها را به بالای پنجره چت خود پین یا سنجاق کنید تا دیگر مجبور نباشید برای پیدا آن‌ها در میان چت های دیگر جستجو کنید.

  • در اندروید، مکالمه چت را طولانی فشار دهید، سپس روی بند انگشتی در بالای صفحه ضربه بزنید.

 

3- ارسال موقعیت مکانی یا لوکیشن خود برای دیگران در واتساپ

اگر با دوستی ملاقات می کنید، یا می خواهید بداند که شما کجا هستید، می توانید به راحتی موقعیت مکانی خود را با یک لمس با شخصی به اشتراک بگذارید. به سادگی روی علامت + یا گیره کاغذ در کنار کادر پیام ضربه بزنید، سپس روی مکان > اشتراک‌گذاری مکان زنده | Location > Share Live Location ضربه بزنید. سپس واتساپ موقعیت مکانی شما را برای شخص دیگر ارسال می کند تا بداند شما کجا هستید. اگر می خواهید به دوستان خود اطلاع دهید کجا هستید، این یک ویژگی ایمنی واقعا مفید است.

12 ترفند عالی در اپلیکیشن واتساپ در سال 2024

 

4- جستجوی چت در اپلیکیشن واتساپ

هنگام چت کردن در واتساپ به راحتی می توانید خود را گم کنید، بنابراین پیام ها به سرعت جمع می شوند. اگر کمی دیر متوجه شده اید که می خواهید چیزی را برای بعد ذخیره کنید، می توانید به عقب برگردید و در چت های خود جستجو کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یا روی نماد ذره بین در بالای صفحه ضربه بزنید و سپس در نوار جستجو تایپ کنید تا هر چیزی را جستجو کنید. برنامه در تمام چت های شما جستجو می کند و به سرعت همه نتایج را به شما نشان می دهد. پس از نمایش نتیجه پیام نظر خود، فقط روی پیامی که باید مستقیماً به آنجا بروید ضربه بزنید.

 

5- تاکید با تغییر حالت کلمات در اپلیکیشن واتساپ

شما فقط محدود به تایپ پیام ها با فونت اصلی واتساپ نیستید. همچنین می‌توانید به پیام های واتساپ از طریق تغییر حالت کلمات مانند پررنگ، ایتالیک یا خط خطی تأکید کنید. اگر می خواهید کلمه ای را پررنگ کنید، به سادگی یک ستاره * در دو طرف کلمه ای که تایپ می کنید اضافه کنید. برای حروف کج یا ایتالیک، یک زیرخط _ در هر دو طرف کلمه اضافه کنید. همچنین ایجاد  علامت ~ در هر دو طرف یک کلمه، خطی روی سراسر کلمه قرار می دهد.

 

6- تغییر والپیپر یا پس زمینه چت واتساپ

شما مجبور نیستید به پس زمینه پیش فرض برای چت های خود عادت کنید. می‌توانید پس‌زمینه واتساپ خود را به عکس مورد علاقه خود تغییر دهید. شما می توانید عکسی را از گالری گوشی خود انتخاب کنید تا حتی شخصی تر از حد معمول به نظر برسد. به تنظیمات > چت > تصویر زمینه > تغییر | Settings > Chats > Wallpaper > Change بروید تا از بین پس زمینه های مختلف یا تغییر رنگ انتخاب کنید.

 

7- پاسخ به پیام چت گروهی بصورت خصوصی در واتساپ

شما بدون شک مواقعی داشته اید که ترجیح می دهید با شخصی در یک گروه بصورت خصوصی صحبت کنید. بدیهی است که می‌توانید چت آن شخص را پیدا کنید یا یک چت جدید ایجاد کنید، اما راه‌های ساده تری برای انجام این کار وجود دارد.

  • در اندروید، باید پیام را فشار داده و نگه دارید، سپس روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و روی پاسخ بصورت خصوصی Reply Privately ضربه بزنید.

 

8- با چه کسی بیشتر  در واستاپ چت می کنید

تا به حال به این فکر کرده اید که روزانه از طریق واتساپ با چه کسانی بیشتر  چت می کنید؟ این ترفند رایگان واتساپ، پیدا کردن آن را آسان می کند. به تنظیمات > حافظه و داده > مدیریت فضای ذخیره سازی | Settings > Storage and Data > Manage Storage بروید و یک مخاطب را انتخاب کنید تا ببینید آمار صبحت با آن ها چگونه است.

لیست بر اساس شخصی که بیشترین داده را برای او ارسال می کنید سازماندهی شده است، بنابراین اگر دوستی وجود دارد که تعداد زیادی فایل GIF ارسال می کنید، اما نه چیزهای دیگر، می تواند دوست دیگری را که برایش پیام های متنی ارسال می کنید، برتر باشد. در هر صورت، اولویت در مورد این است که چه کسی بیشتر توجه شما را جلب می کند. آمار به پیام ها، عکس ها، GIF ها، فیلم ها، پیام های صوتی و اسناد محدود می شود.

 

9- بایگانی کردن چت های واتساپ

بهترین راه برای خصوصی نگه داشتن مکالمات این است که به طور منظم چت های خود را بایگانی یا به اصطلاح آرشیو کنید. وقتی یک چت را بایگانی می‌کنید، آن چت را از پنجره اصلی خود پنهان می کنید و مشاهده آن را برای کسی که در کنار شماست دشوار می کند.

  • در اندروید، چت را طولانی فشار دهید، سپس در بالای صفحه روی علامت پوشه با فلش به سمت پایین ضربه بزنید تا بایگانی شود.

 

12 ترفند عالی در اپلیکیشن واتساپ در سال 2024

 

10- صرفه جویی در مصرف داده ها در واتساپ

اگر هر ماه فقط مقدار محدودی داده اینترنتی خریداری می کنید، واتساپ راه های زیادی دارد که از طریق آنها می توانید مراقب نحوه استفاده از داده های خود باشید. برای مشاهده میزان داده ای که تاکنون استفاده کرده اید، به تنظیمات > فضای ذخیره سازی و داده > استفاده از شبکه بروید.

برای دانلود رسانه فقط زمانی که به شبکه Wi-Fi متصل هستید، به تنظیمات > فضای ذخیره و داده > هنگام استفاده از داده تلفن همراه بروید و علامت همه کادرها را بردارید.

 

11- همیشه در واتساپ آنلاین باشید

اگر می خواهید همیشه در واتساپ به عنوان “آنلاین” دیده شوید، شما نمی توانید این کار را در گوشی خود انجام دهید، اما اگر در برنامه واتساپ وب ثبت نام کنید، می توانید آن را به این صورت تنظیم کنید. این کار همه چیز را از گوشی شما همگام سازی می کند و به نظر می رسد همیشه در دسترس هستید. برای کاربران خاصی، این می تواند بسیار مفید باشد. به علاوه این بدان معنی است که می توانید از WhatsApp در iPad خود نیز استفاده کنید.

 

12- مشاهده یک بار پیام ها در واتساپ

برای ارتقاء حفاظت از حریم خصوصی، می‌توانید تصویری را که در واتساپ ارسال می‌کنید ویژگی «یک بار مشاهده» را برای آن ایجاد کنید. افزودن این قابلیت قبل از فشار دادن دکمه ارسال باعث می شود عکس یا متن به محض خواندن آن توسط گیرنده ناپدید شود.

در پیام، عکس یا ویدیویی را برای ارسال انتخاب کنید، سپس روی عدد 1 در قسمت پیام ضربه بزنید تا قبل از ارسال، قابلیت «مشاهده یک بار» روشن شود.


دانلود واتساپ جدید با لینک مستقیم