نحوه ساخت اسپویلر در تلگرام

نحوه ساخت اسپویلر در تلگرام

 

شاید دیده باشید که در یک گروه یا کانال تلگرام، متنی با محتوای حساس توسط ادمین سانسور شود، تا در صورت تمایل شما توسط خودتان مشاهده شود. یا حتی ممکن است شما مشتاقانه منتظر تماشای یک فیلم یا سریال تلویزیونی جدید هستید، اسپویل ها می توانند آزاردهنده باشند و تمام ذوق و شوق شما را برای دیدن فیلم از بین ببرند. ممکن است دوستان شما قبلاً همان فیلم یا برنامه تلویزیونی مورد نظر شما را دیده باشند و در یک گروه مشترک درباره آن بحث کنند. خوشبختانه، تلگرام راهی برای مقابله با اسپویل ها ارائه می دهد. در این مقاله برای سانسور پیام یا فعالسازی اسپویلر و مشاهده آنها هنگام اشتراک گذاری در یک گروه، کانال یا چت شخصی در تلگرام توضیح خواهیم داد.

 

* نحوه ساخت اسپویلر پیام متنی در تلگرام (سانسور کردن متن)
نسخه اندروید برنامه تلگرام نیز مانند سایر نسخه ها به شما امکان می دهد ویدیوها را ویرایش کنید، چت ها را در یک پوشه ذخیره کنید، استیکرهای سفارشی تلگرام ایجاد کنید و حتی حساب خود را به حالت خود تخریبی تنظیم کنید. علاوه بر همه این ویژگی ها، استایل اسپویلر مکالمات شما را بسیار لذت بخش تر می کند. برای انجام این کار به شیوه زیر عمل کنید:

نحوه ساخت اسپویلر در تلگرام

 

 • اپلیکیشن تلگرام را در گوشی اندرویدی خود باز کنید.
 • به چت، گروه یا کانالی بروید که می‌خواهید پیامی حاوی اسپویل را در آن به اشتراک بگذارید.
 • پیام خود را در قسمت تایپ بنویسید ولی فعلا ارسال نکنید.
 • کلماتی را که می خواهید پنهان کنید انخاب کنید.
 • از گزینه های ظاهر شده روی علامت سه نقطه عمودی ضربه بزنید
 • سپس برای مخفی کردن متن انتخاب شده، اسپویلر Spoiler را از گزینه های بازشو انتخاب کنید و پیام را ارسال کنید.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2023/11/how-to-make-a-spoiler-in-telegram-1.jpeg

پس از انجام این کار خواهید دید که کلمه یا جملات انتخابی شما به صورت نقطه های متحرک ظاهر می شود که قابل دیدن نیست. برای دیدن آن شما به سادگی روی قسمت اسپویلر شده ضربه بزنید تا آن را مشاهده کنید. با این حال، به محض خروج از چت، کلمات دارای استایل اسپویلر خاکستری می‌شوند، به این معنی که وقتی دوباره وارد چت می‌شوید، باید دوباره روی متن ضربه بزنید.

همچنان که بسیاری از کاربران ویژگی استایل اسپویلر را دوست دارند، برخی ممکن است به دلیل نیاز به هر بار لمس متن اسپویلر برای مشاهده، اذیت شوند. متأسفانه، هیچ گزینه ای برای خاموش کردن استایل اسپویلر برای جلوگیری از دریافت چنین پیام هایی با متن های مخفی وجود ندارد!

* نحوه ساخت اسپویلر پیام تصویری در تلگرام (سانسور کردن تصویر)
شما می توانید از قالب بندی اسپویلر برای سانسور یا مخفی کردن پیام تصویری در یک کانال، گروهی یا چت شخصی تلگرام استفاده کنید. مراحل ساخت اسپویلر پیام تصویری به شرح زیر می باشد:

نحوه ساخت اسپویلر در تلگرام

 

 • اپلیکیشن تلگرام را باز کنید.
 • به چتی بروید که می خواهید یک پیام تصویری اسپویلر یا سانسور شده را در آن به اشتراک بگذارید.
 • روی نماد گیره کاغذ در کنار قسمت تایپ ضربه بزنید.
 • تصویری که می خواهید به اشتراک بگذارید را از گالری پیدا کنید.
 • تصویر را لمس کنید و نگه دارید.
 • سپس علامت سه نقطه عمودی که در بالای تصاویر ظاهر می شود را بزنید.
 • از گزینه های بازشو گزینه مخفی کردن با اسپویلر Hide with spoiler را انتخاب کنید. و تصویر را ارسال کنید.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2023/11/how-to-make-a-spoiler-in-telegram-2.jpeg

پس از انجام کارهای بالا، خوهید دید که تصویر ارسالی شما بصورت تار ظاهر می شود. اگر می خواهید تصویری را که با اسپویلر مخفی یا سانسور شده است مشاهده کنید، برای مشاهده آن یک بار روی آن ضربه بزنید. مشابه یک متن اسپویلر، باید هر بار روی تصویر نیز ضربه بزنید تا هنگام ورود مجدد به چت، محتوای آن را مشاهده کنید.

چگونه در تلگرام پیام را سانسور کنیم

دانلود تلگرام