آموزش حرفه ای بازی کلش آف کلنز

کلش آف کلنز یک بازی اعتیاد آور است که در آن پایگاهی برای خود می سازید، از آن محافظت می کنید، نیروها را آموزش می دهید و به دیگران حمله می کنید. همانطور که منابع طلا و اکسیر بیشتر و بیشتر به دست می آورید، پایگاه شما بزرگتر و بهتر می شود! ما در این مقاله بصورت حرفه ای و در پنج بخش که هر بخش شامل مراحل مختلفی است بهمراه تصاویر به شما آموزش می دهیم که چگونه به یک بازیکن با تجربه در بازی کلش اف کلنز تبدیل شوید.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans-cover.jpg

لازم به ذکر است که ما جدیدترین نسخه کلش آف کلنز را برای شما در اپ ناب آماده کرده ایم که می توانید آن را از اینجا دانلود نمایید.

 

 

بخش اول : شروع بازی

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans1.jpg

آموزش حرفه ای بازی کلش آف کلنز

 

مرحله اول:

آموزش بازی را بصورت کامل انجام دهید. وقتی یک بازی جدید کلش اف کلنز را شروع می کنید، با تاون هال، معدن طلا، کمپ ارتش و کلبه سازنده شروع می کنید. این بازی دارای یک آموزش است که به شما اصول اولیه ساخت پایگاه، حمله به پایگاه های دیگر، آموزش نیروها و به دست آوردن منابع جدید را به شما می آموزد. دستورالعمل های روی صفحه را بخوانید و برای تکمیل آموزش، روی نمادهایی که دارای فلش هستند ضربه بزنید. اصرار بازی برای استفاده از سنگ‌های قیمتی برای ارتقای ساختمان‌ها را نادیده بگیرید، باید آن‌ها را برای کلبه‌ های سازنده ذخیره کنید.

 

– پس از اتمام آموزش، توپ جدید، جمع کننده اکسیر، انبار اکسیر، کلبه سازنده و پادگان با نیروهای آموزش دیده خواهید داشت.

– سعی کنید تالار شهر خود را در مرکز شهر خود نگه دارید تا امنیت بیشتری داشته باشید. یک نشانگر مرکز پایه را نشان می دهد.

– این آموزش اطلاعات اولیه را برای شروع به شما ارائه می دهد.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans2.jpg

مرحله دوم:

فروشگاه را باز کنید فروشگاه نمادی با طلا و چکش در گوشه پایین سمت راست است. اینجا جایی است که شما ساختمان های جدید را برای شهر خود خریداری می کنید. برخی از اقلام را می توان با طلا یا اکسیر خریداری کرد، در حالی که برخی دیگر برای خرید نیاز به جواهرات دارند. برخی برای خرید نیاز به تجربه یا یک تالار شهر سطح بالا دارند. برای پیمایش در فروشگاه از مراحل زیر استفاده کنید:

 

– Buildings and Traps: این قسمت در زیر زبانه ای است که نمادی شبیه اره و چکش دارد. اینجا جایی است که بیشتر اقلام خود را از آن خریداری خواهید کرد. برای خرید ساختمان های تهاجمی مانند پادگان ها و کمپ های ارتش، روی برگه ارتش ضربه بزنید. برگه منابع جایی است که ساختمان‌های خاص منابع مانند معادن طلا و کلکسیونرهای اکسیر را خریداری می‌کنید. تب Defences جایی است که ساختمان های دفاعی مانند دیوارها، توپ ها و برج های کماندار را خریداری می کنید. تب Traps جایی است که تله هایی را خریداری می کنید که می توانید در شهر خود قرار دهید.

آموزش حرفه ای بازی کلش آف کلنز

– Decorations: تب تزئینات دارای نمادی است که شبیه شمشیر در سنگ است. اینجا جایی است که می توانید ساختمان های تزئینی برای شهر خود خریداری کنید. این شامل مجسمه ها، مشعل ها و پرچم ها می شود.

– Treasures:این برگه ای است که نمادی شبیه لامپ اکسیر، جواهر و پشته طلا دارد. اینجا جایی است که می توانید جواهرات را با پول واقعی خریداری کنید. سپس می توانید از جواهرات خریداری شده خود برای خرید طلا یا اکسیر بیشتر استفاده کنید.

– Shield: این برگه ای است که نمادی شبیه یک سپر دارد که فلش هایی از آن بیرون زده است. اینجا جایی است که می توانید سپرهایی برای محافظت از شهر خود برای مدت زمان مشخصی خریداری کنید.

– League shop: این یک زبانه با فلز لیگ روی آن دارد. شما می توانید با شرکت در لیگ های جنگ قبیله ای مدال های لیگ کسب کنید. می‌توانید از مدال‌های لیگی که کسب می‌کنید برای خرید اقلام در فروشگاه لیگ استفاده کنید.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans3.jpg

مرحله سوم:

خرید دیوار برای دفاع. از آنجایی که در ابتدا منابع محدودی دارید، دیوارها را فقط در اطراف مهمترین ساختمان ها مانند تالار شهر، انبار طلا و انبار (های) اکسیر قرار دهید. کلبه های سازنده و ساختمان های ارتش را خارج از محیط دیوار قرار دهید.

 

– برای خرید اقلام از فروشگاه، فروشگاه را باز کنید و سپس روی موردی که می‌خواهید بخرید ضربه بزنید. روی جایی که می‌خواهید آن را روی نقشه قرار دهید ضربه بزنید.

– برای جابجایی ساختمان‌ها و اقلام روی نقشه، روی جایی که می خواهید جابجا شود ضربه بزنید. سپس ضربه بزنید و آن را به مکان جدید بکشید.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans4.jpg

آموزش حرفه ای بازی کلش آف کلنز

 

مرحله چهارم:

طلا، اکسیر و سنگهای قیمتی خود را عاقلانه خرج کنید. آنها را هدر ندهید، به خصوص جواهرات خود را زیرا آنها کم هستند.

 

– از سنگ های قیمتی خود برای ساختن کلبه های سازنده استفاده کنید. استفاده فوری از همه آنها وسوسه انگیز است، اما بعداً به جواهرات خود نیاز خواهید داشت. کارآمدترین راه برای خرج کردن جواهرات سرمایه گذاری در سه کلبه سازنده دیگر است. این به شما امکان می دهد چندین برج و سایر دفاع ها را به طور همزمان ارتقا دهید.

– در آموزش به شما 5 جادوگر داده می شود تا پایه را از بین ببرید. فقط دو جادوگر برای شکست دادن پایه 1 گابلین مورد نیاز است. بنابراین اگر فقط از دو استفاده کنید، 3 مورد دیگر را در اردوگاه ارتش خود خواهید داشت. با این حال، ممکن است پس از تکمیل آموزش، جادوگران بدون اطلاع قبلی از شما گرفته شوند.

– در ابتدا ذخیره سازی طلا یا اکسیر دوم را ارتقا ندهید. برای ارتقا به سطح تاون هال 4 به آنها در سطح یک نیاز خواهید داشت، اما این بدان معنا نیست که به ارتقاء بیشتر آنها نیاز دارید.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans5.jpg

مرحله پنجم:

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید از پول واقعی برای پیشرفت در بازی استفاده کنید یا خیر. می توانید جواهرات بیشتری را با پول واقعی در مغازه بخرید. از جواهرات می توان برای خرید اقلام جایزه یا طلا و اکسیر بیشتر استفاده کرد.

 

– راه های دیگری به جز خرج کردن پول برای به دست آوردن جواهرات وجود دارد، بنابراین اگر نمی خواهید پول خود را خرج کنید، نگران نباشید. هنگامی که درختان و موانع را از اطراف پایگاه خود بردارید، می توانید جواهرات دریافت کنید.

آموزش حرفه ای بازی کلش آف کلنز

 

بخش دوم: حفاظت از شهر خود

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans6.jpg

مرحله اول:

فقط آنچه را که نیاز دارید ارتقا دهید. سعی نکنید همه چیز را ارتقا دهید. ساختمان هایی را که بیشتر به آن نیاز دارید، مانند آزمایشگاه یا پادگان خود، ارتقا دهید. یک برنامه خوب برای ارتقای ساختمان‌های خود تنظیم کنید، یک طرح ارتقای خوب برنامه‌ریزی شده به پایگاه شما امکان می‌دهد سریع‌تر از ارتقاء بی‌مورد ساختمان‌ها پیشرفت کند.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans7.jpg

مرحله دوم:

اطمینان حاصل کنید که پایگاه شما در یک منطقه متمرکز است. لازم نیست پایگاه خود را در سراسر نقشه پخش کنید. بسیاری از بازیکنان موافق هستند که تمرکز بیشتر پایگاه شما در وسط یک استراتژی خوب است.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans8.jpg

مرحله سوم:

ساختمان های کلیدی خود را در قابل دفاع ترین موقعیت نگه دارید. انبارها و تالار شهر خود را در مرکز پایگاه خود، پشت دیوارها و دیوارها قرار دهید.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans9.jpg

آموزش حرفه ای بازی کلش آف کلنز

 

مرحله چهارم:

کلبه های سازندگان را در گوشه و کنار بگذارید. این باعث می‌شود که دشمنان زمانی که به شهر شما حمله می‌کنند نتوانند به کلبه‌های شما حمله کنند.

 

– در تاون هال 14 و بالاتر، از قرار دادن آنها در گوشه ها خودداری کنید و در عوض با Builder Huts خود به عنوان ساختمان های دفاعی رفتار کنید، زیرا می توان آنها را برای دفاع از پایگاه شما ارتقا داد.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans10.jpg

مرحله پنجم:

به تقویت سیستم دفاعی خود ادامه دهید. پس از به دست آوردن منابع، پایگاه خود را با ارتقاء دیوارها و سایر دفاع ها قوی تر کنید.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans11.jpg

مرحله ششم:

تا حد امکان از تله استفاده کنید. تله ها آسیب زیادی به دشمنان حمله می کنند و ارزش ارتقا دارند. آسیب یک بار ضربه می تواند به راحتی گروه هایی از نیروهای کوچکتر را از بین ببرد و به انواع بزرگتر نیز آسیب جدی وارد کند. آنها را در مکان‌های یواشکی قرار دهید که مردم انتظار ندارند. قرار دادن یک تله در محفظه دیواری به اندازه دقیق آن می‌تواند آشکارتر کند که یک تله در آنجا وجود دارد، بنابراین سعی کنید آنها را در شکاف‌هایی که در پایه باقی می‌گذارید و با دیوارهای مجاور احاطه نشده‌اند، قرار دهید.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans12.jpg

مرحله هفتم:

از تمام دفاع های خود محافظت کنید. در نهایت می توانید به دفاع های پیشرفته تری مانند برج های کماندار و دفاع هوایی بپردازید. خمپاره ها در هر شلیک صدمات زیادی وارد می کنند اما خیلی آهسته شلیک می کنند. اینها را به دلیل نقطه کور و برد عالی آنها در مرکز پایه خود نگه دارید. اگر از دفاع هوایی خود محافظت نکنید، پایگاه شما به دست شفا دهنده ها خواهد افتاد.

آموزش حرفه ای بازی کلش آف کلنز

 

بخش سوم: حمله به دیگران

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans13.jpg

مرحله اول:

در هر زمان که بخواهید می توانید حمله کنید. بدون نقطه ضعف حمله کنید و می توانید آیتم ها و غنائم ارزشمندی را بدست آورید. ممکن است بخواهید جام هایی را از دست بدهید تا از مدافعان ساده تر منابع دریافت کنید. به ازای هر حمله به اندازه ای دریافت نمی‌کنید، اما آسان‌تر است و نیازی نیست که آنقدر برای ارتش خود هزینه کنید. سرقت منابع برای آنها آسان تر از منابع است. برای حمله از مراحل زیر استفاده کنید:

 

– روی نماد نارنجی که عبارت Attack را در گوشه پایین سمت راست می گوید ضربه بزنید.

– روی Singleplayer یا Multiplayer ضربه بزنید.

– در Singleplayer، روی یکی از حلقه‌های روی نقشه ضربه بزنید تا حمله انجام شود. برای چند نفره، روی Find a match ضربه بزنید. هزینه مسابقات چند نفره بستگی به سطح فعلی تاون هال 50 یا بیشتر طلا است.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans14.jpg

مرحله دوم:

قبل از حمله با نگاه کردن به گوشه سمت چپ بالای صفحه بررسی کنید که پایگاه دشمن چقدر منابع دارد. از پایگاه هایی که منابع کمی دارند صرف نظر کنید. اگر مقدار زیادی دارد، بررسی کنید که منابع در پشت لایه‌های دیوار محافظت نشده باشند. اگر مقدار زیادی دارد و می توانید آن را بگیرید، به سراغش بروید. ریسک های غیر ضروری را نپذیرید.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans15.jpg

مرحله سوم:

نیروها را مستقر کنید. برای استقرار نیروها در حین نبرد، روی یکی از نیروهای موجود در پایین صفحه ضربه بزنید. سپس روی جایی که می‌خواهید روی نقشه مستقر شوند ضربه بزنید. شما نمی توانید نیروها را در مناطقی که با رنگ قرمز پوشانده شده است مستقر کنید.

 

– ضربه بزنید و نگه دارید تا چندین نیرو را همزمان مستقر کنید.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans16.jpg

آموزش حرفه ای بازی کلش آف کلنز

 

مرحله چهارم:

به گنجینه ها حمله کنید. از نیروهای خود بخواهید ابتدا به مناطق ذخیره طلا و اکسیر حمله کنند.

 

– پس از یک حمله موفقیت آمیز، طلا و اکسیر بیشتری را به ارمغان خواهید آورد که سپس می توانید خرج کنید.

– اگر در یک حمله شکست می‌خورید، نا امید نشوید. همیشه می توانید نیروهای بیشتری را آموزش دهید. بدانید چه زمانی باید خارج شوید. اگر قبل از اعزام همه نیروها را خارج  کنید، نیروهای باقی مانده همچنان در نبرد بعدی قابل استفاده خواهند بود.

– وقتی به انبارها و  منابع حمله می‌کنید، منابع بلافاصله به حساب شما وارد می‌شوند. حتی اگر نیروهای شما در طول حمله کشته شوند، منابع در حساب شما باقی می ماند.

– اگر پایگاه یا تاون هال حریف را نابود کنید، گنج/پاداش بیشتری دریافت خواهید کرد که یک ستاره به معنای پیروزی برای شما به ارمغان می آورد.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans17.jpg

مرحله پنجم:

نیروهای بیشتری را برای جایگزینی در جنگ آموزش دهید. برای آموزش نیروهای بیشتر، روی پادگان ضربه بزنید و سپس روی Train Troops ضربه بزنید. روی نوع سربازی که می خواهید آموزش دهید ضربه بزنید. برای آموزش چند سرباز از یک نوع، ضربه بزنید و نگه دارید.

 

– بهترین‌ها برای تمرین در ابتدا بربرها (هر کدام 25 اکسیر) (Lv. 1) و غول‌ها (برای هر کدام 500 اکسیر) (Lv. 1) هستند.

 

 

بخش پنجم: کسب جوایز

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans18.jpg

مرحله اول:

آزمایشگاه بسازید. این آزمایشگاه به شما امکان می دهد تا نیروهای خود را ارتقا دهید تا قدرت تهاجمی بیشتری داشته باشند و آسیب بیشتری را تحمل کنند. ساختمان آن باید به سطوح بالاتر تاون هال نیز ارتقا یابد.

 

– شما همچنین می توانید پس از تاون هال 5 یک کارخانه طلسم و جادو بسازید. که می تواند طلسم های زیادی ایجاد کند که مزایای متفاوتی را به حملات شما اضافه می کند.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans19.jpg

آموزش حرفه ای بازی کلش آف کلنز

مرحله دوم:

به یک قبیله بپیوندید هنگامی که 10000 طلا دارید، می توانید قلعه کلن را روی نقشه خود تعمیر کنید. این به شما امکان می دهد به قبیله ها بپیوندید. قبیله ها به شما این امکان را می دهند که با بازیکنان دیگر بازی کنید تا غنائم را جمع آوری کنید و با جنگ های قبیله ای مبارزه کنید تا تجربه بیشتری کسب کنید. همچنین می توانید با سایر اعضای قبیله ارتباط برقرار کنید و به سایر اعضای قبیله نیرو و طلسم اهدا کنید

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans20.jpg

 

مرحله سوم:

لازم است باید درباره لیگ های تروفی بدانید. وقتی در مسابقات چند نفره با بیش از 400 جام رقابت می کنید، در لیگ تروفی قرار می گیرید. هر لیگ دارای پاداش هایی مانند طلای اضافی و اکسیر برای برنده شدن در مسابقات است. هر چه سطح لیگ بالاتر باشد، پاداش بیشتر می شود. لیگ های سطح بالاتر نیز یک جایزه اکسیر تاریک ارائه می دهند.

https://appnab.ir/wp-content/uploads/2022/07/how-to-play-clash-of-clans21.jpg

مرحله چهارم:

برای لیگ های جنگ قبیله ای ثبت نام کنید. پس از پیوستن به یک قبیله، یک دوره دو روزه ماهانه وجود دارد که در آن قبیله شما می تواند برای جنگ های قبیله ای ثبت نام کند. این جایی است که مدال های لیگ را به دست می آورید که می توان از آنها برای خرید اقلام جایزه در فروشگاه استفاده کرد.

 

کلام پایانی:

امیدواریم که مطالعه این مقاله به شما کمک کند تا در بازی کلش آف کلنز بصورت حرفه ای بازی کنید.